Intervju s Batom Živojinovićem
Nakon dvadeset godina Bata Živojinović dao je intervju za HRT. Povodom zagrebačke premijere dokumentarnog filma Cinema Komunisto, beogradske redateljice Mile Turajlić, sa Živojinovićem (jednim od glavnih aktera filma) razgovarao je Robert Zuber.
U prvom intervjuu za HRT nakon dva desetljeća, Bata Živojinović govori o kinematografiji u kojoj je nekada bio jedna od najvećih zvijezda, ali i o ulasku u politiku, podršci režimu Slobodana Miloševića, tragediji Vukovara, Srebrenice, opsadi Sarajeva, prijateljstvu i pomirbi s Borisom Dvornikom.
Zuber i Živojinović razgovarali su i o Hajrudinu Krvavcu (režiseru filma, kojem Živojinović duguje kultni status u ovoj regiji Valter brani Sarajevo) i njegovoj smrti u Sarajevu pod opsadom, te mogućem dolasku u Hrvatsku.
Cijeli razgovor pogledajte u videoprilogu.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android.
Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!