Petak, 19. lipnja na Prvom
Foto: Razotkrivanje / dokumentarna serija
Školovanje i služenje materinskim jezikom omogućeno je ustavnim zakonima o pravima nacionalnih manjina. Leon, Talita, Deniz, Mia, Nikola i Julia govore o poveznici materinskog jezika s pretcima. Čut ćemo koliko je važno to što ga govore ili ne govore i kako su ga učili.
Još su naše bake govorile: koliko jezika znaš, toliko vrijediš.
No, jezik može biti stvar prijepora. Je li važnije na kojem se jeziku govori i kojim pismom piše ili što se govori i tko govori?
Najbolje zaključuje Leon: "Može se na bilo kojem jeziku reći najljepša stvar i izreći najstrašnija prijetnja i najstrašniji govor mržnje."
U petak, 19. lipnja na Prvom programu u 15:10 prikazujemo petu epizodu druge sezone serije Razotkrivanje podnaslova Jezik.
Urednica i autorica je Hana Gelb.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!