Od Queyrasa do Primorskih Alpa, naziv je petog i posljednjeg nastavka dokumentarne serije Veličanstvene Alpe iz zraka, a prikazujemo ga u četvrtak 11. kolovoza u 20:10 na Prvom.
27.07.2022.
17:24
Autor: HRT
Od Queyrasa do Primorskih Alpa, naziv je petog i posljednjeg nastavka dokumentarne serije Veličanstvene Alpe iz zraka, a prikazujemo ga u četvrtak 11. kolovoza u 20:10 na Prvom.
Ova nam epizoda otkriva više regija s raznolikim krajolicima. Od parka prirode Queyras do doline Ubaye, od gornjeg Verdona preko Alpa gornje Provanse pa sve do primorskih Alpa.
Naše putovanje završava na jugu Francuske. Idemo u Saint-Véran, Queyras i do Barcelonnette. Prijeći ćemo prijevoj Allos, spustiti se niz Verdon prodirući u poznate klance koji su poznati kao najljepši kanjon u Europi. Zatim prolazimo iznad Castellanea, uz park Mercantour i spuštamo se niz dolinu Roya do grada Grassea nedaleko Sredozemnog mora.
Dokumentarnu seriju MAJESTIC ALPS odabrala je Mira Vočinkić.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora