Sir Tony Robinson obići će zemaljsku kuglu putujući vlakovima preko Europe, a zatim se zaputiti na istok u Indiju, Tajland, Maleziju, Australiju, Japan i na kraju SAD. Putem će stati da iskusi ono što ga najviše fascinira.
14.04.2026.
08:08
Autor: HRT
Sir Tony Robinson obići će zemaljsku kuglu putujući vlakovima preko Europe, a zatim se zaputiti na istok u Indiju, Tajland, Maleziju, Australiju, Japan i na kraju SAD. Putem će stati da iskusi ono što ga najviše fascinira.
U svakoj epizodi sir Tony će nalaziti pustolovine i suočavati se s izazovima, od skupljanja deva helikopterom u australskoj divljini do sudjelovanja u uličnoj paradi na ulicama New Orleansa i penjanja na golemo stablo u malezijskoj prašumi.
Istraživat će povijest i kulturu svakog mjesta koje posjeti, a iskusit će i lokalne tradicije, običaje i način života. Uronit će u onsen, vrući izvor u japanskim planinama, otkriti izgubljeni bizantski grad u Istanbulu i sprijateljiti se sa slonićem u Tajlandu.
Prvu epizodu dokumentarne serije Vlakom oko svijeta prikazujemo u četvrtak, 23. travnja na Prvom programu u 15:35.



Sir Tony Robinson i snimateljska ekipa ukrcat će se na vlak u 7.01 s kolodvora St. Pancras u Londonu za Pariz. To je prva dionica putovanja na kojem će prijeći desetke tisuća kilometara oko zemaljske kugle. U prvoj epizodi putuje preko Europe.
Tony će posjetiti pariške znamenitosti, ali želi bolje razumjeti Francuze pa uči o francuskoj društvenoj etiketi i otkriva što stoji iza francuske opsjednutosti hranom. Zatim će se vratiti na kolodvor i nastaviti na istok posjetivši Njemačku, Budimpeštu i na kraju epizode Istanbul.
Produkcija: Rumpus Media & Motion Content Group Ltd
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora