ART

18.03.2026.

19:40

Autor: HRT

ART
ART
Foto: HTV / HRT

Danas na sceni Arta nastupa Seine, bend izrastao iz kantautorskog projekta Ivana Ščapeca, koji 2017. izbacuje debitantski album „Sno Sna“, sa središnjom motivom snova. 

U drugom albumu, "22", tekstovi iz intimističkog prelaze u političko i bave se novcem, a indie-punk zvuk više se prožima s elektronikom, u smjeru noise trip-hopa.

Treći, introspektivniji album "Naizust" iz 2022. donosi novi zaokret:gitare gotovo potpuno zamjenjuju sintevi, bubnjeve bitovi, a tematski fokus prelazi na jezik i riječi.

U svim tematskim i glazbenim transformacijama Seine ostaje prepoznatljivo originalan, poetičan i ekspresivan. Seine su Ivan Ščapec, Dimitrij Petrović i Vatroslav Živković, a u studiju Arta izvode pjesme Novče, Plagijat i Iskra, uoči četvrtog albuma.

Emisija ART na rasporedu je u četvrtak, 19. ožujka na Trećem programu u 20:10. 

Urednice Anja Cerar, Lidija Špiranec, voditeljica Anja Cerar, novinarka Lidija Špiranec, redateljica Vesna Luković Žarn, producent Tihomir Štivičić.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!