Festival svjetske književnosti ove godine, već četrnaesti put, otvara novu kulturnu sezonu u Zagrebu i Hrvatskoj.
28.08.2026.
15:31
Autor: HRT
Festival svjetske književnosti ove godine, već četrnaesti put, otvara novu kulturnu sezonu u Zagrebu i Hrvatskoj.
Od 5. do 9. rujna, više od stotinu gostiju - pisaca, prevoditelja, moderatora i urednika, s čitateljima će se susretati u HNK2, knjižari Fraktura i galeriji Šira, a kao neformalna tema Festivala nametnulo se pitanje izmještenosti pojedinca iz zajednice - bilo da je riječ o ljudima čije su sudbine bile takve da su se prilagođavali povijesnim situacijama, bilo da je riječ o nevidljivima i drugotnima, onima potisnutima i zaboravljenima.
U petak, 4. rujna na Trećem programu u 21:30 pogledajte uvodnu emisiju uoči Festivala svjetske književnosti 2026.
O Festivalu svjetske književnosti razgovaramo s programskim direktorom Seidom Serdarevićem i jednom od gošći festivala, književnicom Monikom Herceg.
Za kraj, kao zagrijavanje za susret na Festivalu svjetske književnosti s jednim od najčitanijih, najprevođenijih i najprodavanijih suvremenih autora Danielom Kehlmannom, ponavljamo razgovor koji smo s njim vodili 2015.
Urednica je Koraljka Kirinčić.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora