Homo u kolo - svečani koncert ansambla Linđo, 1. dio

04.04.2026.

12:32

Autor: HRT

Ponedjeljak, 13. travnja na Trećem
Ponedjeljak, 13. travnja na Trećem
Foto: Homo u kolo - svečani koncert ansambla Linđo / HRT

Od prvog pojavljivanja pred publikom, 8. listopada 1965. godine u tvrđavi Revelin, do danas, brojne generacije mladih Dubrovkinja i Dubrovčana s velikim uspjehom prikazuju narodno stvaralaštvo iz gotovo svih hrvatskih krajeva.

Svečanim koncertom "Homo u kolo" održanim u zagrebačkom HNK 8. veljače 2026. Folklorni ansambl Linđo je reprezentativnim programom obilježio 60 godina djelovanja tijekom kojih je održao više od 4000 nastupa u domovini i inozemstvu pred više od dva milijuna gledatelja.

Ravnatelj FA Linđo je Vlaho Kljunak, a umjetnički direktor Andrija Ivančan. U snimci prvoga dijela koncerta "linđovci" izvode točke: Zdravi bili ded i baka, Ženina volja (pjesme i plesovi iz Posavine), Stari splitski plesovi, Alaj fino to baranjsko vino, Aj sviraj Miko, Izašla je zelena naranča, Dubrovačka poskočica Linđo, Markuševački veseli dani i Bunjevački plesovi.

Snimku prvog dijela koncerta Homo u kolo - svečani koncert ansambla Linđo emitiramo u ponedjeljak, 13. travnja na Trećem programu u 19 sati. 

Ponedjeljak, 13. travnja na Trećem

Ponedjeljak, 13. travnja na Trećem

Foto: Homo u kolo - svečani koncert ansambla Linđo / HRT

Glazbena producentica Margareta Mihalić, redateljica Vesna Fijačko Fodor, urednica Ljiljana Hrstić Borić, a producent Filip Marešič. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!