Knjiga ili život: Bookstan

23.09.2025.

21:17

Autor: HRT

Knjiga ili život
Knjiga ili život
Foto: HTV / HRT

Emisija nas vodi u Sarajevo na međunarodni festival književnosti "Bookstan" gdje smo s Nathanom Thrallom, američkim novinarom koji živi u Jeruzalemu razgovarali o knjizi "Jedan dan u životu Abeda Salame" o apsurdno teškim uvjetima života Palestinaca na Zapadnoj obali, za koju je dobio Pulitzerovu nagradu. 

Na festivalu su predstavljene i nove knjige objavljene u ediciji "Dnevnik" koju je osmislio Semezdin Mehmedinović, gledali smo i slušali muzičko-književni projekt "Valceri iz Translajtanije" Ahmeda Burića nastao u suradnji s Nenadom Rizvanovićem i još mnogo toga.

U ponedjeljak, 29. rujna na Trećem programu u 20:40 prikazujemo emisiju Knjiga ili život: Bookstan.

Urednici emisije su Koraljka Kirinčić i Gordan Nuhanović.

Emisiju možete pratiti i preko multimedijske usluge HRTi u čijoj se videoteci nalaze emitirana izdanja.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!