Potrošački kod

11.12.2025.

19:25

Autor: hrt

Sanja Smiljanić Grubišić
Sanja Smiljanić Grubišić
Foto: Potrošački kod / HRT

Visoke cijene nekretnina i visoki troškovi stanarina obilježili su ovu godinu. Prema Eurostatu, Hrvatska i Portugal su među članicama EU-a s najvećim rastom cijena nekretnina u proteklih 15 godina.

Bolji poznavatelji tržišta kažu kako će se cijene nekretnina morati korigirati, posebice onih rabljenih. No cijene i dalje divljaju. Novi stanovi prodaju se i do 7.000 eura po kvadratu. Na Jadranu svaku treću nekretninu kupuju stranci.

Gosti emisije Potrošački kod u petak, 12. prosinca, na Četvrtom programu u 20 sati su Saša Perko, stručnjak za građevinarstvo i Sanjin Rastovec, agent za nekretnine.

Voditeljica i urednica je Sanja Smiljanić Grubišić.


Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!