U ozračju tambure: Mladi glazbenici, Studio Bajsić, 22.4.2026.

20.06.2026.

12:07

Autor: HRT

Ilustracija
Ilustracija
Foto: HTV / HRT

Ciklus U ozračju tambura, već dvanaestu godinu jedan od koncerata posvećuje mladim, iznimno nadarenim glazbenicima koji, iako na početku svojih karijera, već ostvaruju uspjehe i osvajaju koncertne pozornice. Tradiciju, koju je utemeljio maestro Siniša Leopold, danas nastavlja i razvija umjetnički voditelj Tamburaškog orkestra HRT-a i dirigent Matija Fortuna. 

Upravo na njegov poziv, 22. travnja 2026., u Studiju Zvonimir Bajsić na HRT-u, a u "ozračju tambure" gostovali su sjajni mladi glazbenici iz Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu: Maja Sremec, sopran, Livia Glavinović, oboa, Luka Galuf, violončelo, Matej Mijalić, violina, Ivan Džajić, kontrabas i Roberto Hren, bisernica.

Bio je to bogat program u mladenačkom ozračju s novim aranžmanima i jednom praizvedbom! 

Snimku koncerta U ozračju tambure: Mladi glazbenici prikazujemo u ponedjeljak, 29. lipnja na Trećem programu u 18:45.

Režiser je Filip Lončarić, a urednica Lejdi Oreb.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!