Kupusnjače su velika i bogata obitelj povrtnih kultura od kojih mnoge rado i često uzgajamo u svojim vrtovima.
19.04.2026.
19:33
Autor: HRT
Kupusnjače su velika i bogata obitelj povrtnih kultura od kojih mnoge rado i često uzgajamo u svojim vrtovima.
U Vrtlarici u nedjleju, 26. travnja u 16:50 na Prvom, Kornelija objašnjava kako u organskom uzgoju zaštititi kupus, kelj, brokulu i druge vrste od brojnih štetnika i puževa koji se žele domoći njihovih listova.
No doznat ćemo i kako spremiti kupusnjače za zimu.
Osim klasičnog kiseljenja, možemo ih konzervirati i fermentacijom i tako sačuvati dobre bakterije ključne za zdravu probavu i imunitet.






Autor fotografija, redatelj, montažer i snimatelj je Nino Šoštarić, autorica je Kornelija Benyovsky Šoštarić, skladatelji su Jura Ferina i Pavle Miholjević.
Proizvodnja: Tustika d.o.o.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora