14. Festival klapa i mandolina - Makarska, 2018.

18.08.2023.

10:02

Autor: HRT

Ponedjeljak, 28. kolovoza na Trećem

Ponedjeljak, 28. kolovoza na Trećem

Foto: 14. Festival klapa i mandolina - Makarska / HRT

Od kada se 1967. godine začuo zvuk klape "Srdela" uoči 1. Omiškog festivala klapa, Makarska je postala pravi domaćin klapskog svijeta. Ovo je skraćena snimka 14. festivala klapa uz mandoline i gitare održanog 31. kolovoza 2018. godine.

U organizaciji grada Makarske i TZ grada Makarske veliki broj gledatelja uživa u natjecanju koje ocjenjuju i publika i peteročlani stručni ocjenjivačku sud. Klapa pobjednica Festivala ima u sljedećoj godini samostalan koncert te, kao i klapa koja dobije najviše glasova publike, nastupa na sljedećem Festivalu. 

Na Trećem programu u ponedjeljak, 28. kolovoza od 18:45 uživajte u sjajnim izvedbama klapa: Bonaca (Šibenik), Contra (Split), Čiovo (Trogir), Kampanel (Zagreb), Kaše (Dubrovnik), Kumpanji (Blato na Korčuli), Marineta (Makarska), Puntamika (Zadar), Spalatos (Split), Subrenum (Župa dubrovačka) i Tramuntana (Kraljevica).

Scenaristica i urednica skraćene snimke je Lejdi Oreb.

Ponedjeljak, 28. kolovoza na Trećem

Ponedjeljak, 28. kolovoza na Trećem

Foto: 14. Festival klapa i mandolina - Makarska / HRT

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!