Novo izdanje vanjskopolitičkog magazina Agenda: Svijet prikazujemo u četvrtak 2. lipnja u 21:30 na Prvom programu HTV-a.
31.05.2022.
18:28
Autor: HRT
Novo izdanje vanjskopolitičkog magazina Agenda: Svijet prikazujemo u četvrtak 2. lipnja u 21:30 na Prvom programu HTV-a.
Rusija je pred zaokruživanjem okupacije Donbasa. Ako se to dogodi, hoće li se Moskva time zadovoljiti, ili će se rat i agresija nastaviti? Marko Stričević razmatra opcije.
Na Dalekom istoku traje druga kriza u kojoj se također spominje mogućnost oružanog sukoba, ali i uvlačenje dviju supersila na suprotnim stranama. Zašto je Tajvan Kini kost u grlu, a SAD-u toliko bitan? Priču donosi Miro Aščić.
Kako je i zašto skovan termin iz Hladnoga rata, koji sada odlazi u povijest - "finlandizacija". I što je sve prolazila Finska kako bi desetljećima očuvala neutralnost, u reportaži Dragana Nikolića.
Urednik je Danko Družijanić.
Reprizni termin na rasporedu je u subotu 4. lipnja na HRT4 u 8:30.
Emitirana izdanja magazina Agenda: Svijet možete pronaći u videoteci multimedijske usluge HRTi.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora