Priču o Ani Stražičić Rodriguez, Mljećanki koja od rane mladosti živi i radi u Americi, a koju s obje strane oceana svi znaju kao Anu Mljećku, humanitarku i promotoricu Hrvatske u svijetu, ne propustite u nedjelju, 25. rujna, u 11:05 na Prvom.
21.09.2022.
16:02
Autor: HRT
Priču o Ani Stražičić Rodriguez, Mljećanki koja od rane mladosti živi i radi u Americi, a koju s obje strane oceana svi znaju kao Anu Mljećku, humanitarku i promotoricu Hrvatske u svijetu, ne propustite u nedjelju, 25. rujna, u 11:05 na Prvom.
Osobnost Ane Mljećke, njezine vještine i znanja, kulinarsko umijeće, entuzijazam i anganžman na očuvanju tradicijskih otočkih vrijednosti, pokretač su radnje koja prati Anu Mljećku u njezinoj mljetskoj svakodnevici tijekom nekoliko dana ljeta, te uoči održavanja 41. južnodalmatinske regate i tijekom nje.
Sudionike Ane ugošćuje u svom kominu, ispod bora u dvorištu roditeljske kuće u Pomeni, uz krpanje "mriža", pjesmu i tradicionalna jela koja je sama pripremila.
Scenaristi i redatelji emisije pučke i predajne kulture su urednica Ljiljana Šišmanović i Davor Borić. Snimatelj bespilotnom letjelicom je Branko Drakulić, direktor fotografije je Dušan Vugrinec, a montažerka Irena Korpes.
Emisiju 25. rujna osim na HTV1 možete pratiti i preko multimedijske usluge HRTi. Reprizno izdanje na rasporedu je u ponedjeljak, 26. rujna na Trećem u 15 sati.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora