Ovo je filozofija: Aristotel

07.08.2023.

08:14

Autor: HRT

Nedjelja, 13. kolovoza na Trećem
Nedjelja, 13. kolovoza na Trećem
Foto: Ovo je filozofija / dokumentarna serija

Biologija, fizika, astronomija, etika, politika, botanika, logika, poetika, filozofija - Aristotel je proučavao sva ta područja i uveo je klasifikacije kojima se i danas služimo. Bio je Platonov učenik, ali udaljio se od njegova učenja. Treću epizodu dokumentarne serije   Ovo je filozofija pogledajte u nedjelju, 13. kolovoza na Trećem programu u 23:55.

U ovoj ćemo se epizodi upoznati s njegovim doprinosom filozofiji. Na tom će nam se putovanju pridružiti Jesus Zamora Bonilla, profesor logike i filozofije znanosti, Víctor Gómez Pin, profesor emeritus na Autonomnom sveučilištu u Barceloni, Gian Gaetano Tartaglia, istraživač u Centru za gensku regulaciju i Edith Hall, profesorica klasične kulture na King's Collegeu u Londonu.

Nedjelja, 13. kolovoza na Trećem

Nedjelja, 13. kolovoza na Trećem

Foto: Ovo je filozofija / dokumentarna serija

Voditelj Álvaro Carmona, produkcija Brutal Media, odabrala Mira Vočinkić.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!