Pogled preko granice - Hrvati u BiH
Foto: HTV / HRT
Bosna i Hercegovina 1. ožujka obilježila je 34 godine od referenduma o neovisnosti. Tada se većina glasača odlučila za izlazak iz krnje Jugoslavije te stvaranje neovisne države. Presudni su bili glasovi Bošnjaka i Hrvata, dok su Srbi uglavnom bili protiv.
Sveučilište u Mostaru sve poželjnije za domaće i strane studente. Gost mostarskog studija Ivo Čolak, dugogodišnji profesor, a odnedavno i novi rektor Sveučilišta u Mostaru.
U općini Jajce živi malo više od 27 000 ljudi, od čega je gotovo polovina hrvatske nacionalnosti. Iz godine u godinu sve se više ulaže u razvoj gospodarstva, poljoprivredu i turizam. S kojim se izazovima trenutačno suočava ta općina, provjerila je naša ekipa.
U selu Ljubunčić, nedaleko od Livna, niknula je prva farma angus goveda na tom području. Iza cijele priče stoji povratnik iz Hrvatske koji je odlučio investirati u rodni kraj.
Nakon predstavljanja u Mostaru, knjiga generala Ivice Primorca "Kad istina progovori - Svjedočanstvo hrvatskoga generala" prošlog je vikenda predstavljena i u Matici hrvatskoj u Zagrebu.
Emisija Pogled preko granice - Hrvati u BiH na rasporedu je u srijedu, 4. ožujka na Drugom programu u 18:20.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!