Roy Grace: Mrtav na prvi pogled

06.12.2025.

09:58

Autor: HRT

video thumb

John Simm ponovno se vraća u ulozi upornog glavnog inspektora Roya Gracea u petoj sezoni popularne detektivske drame temeljene na bestselerima Petera Jamesa.

Petak, 12. prosinca na Drugom

Petak, 12. prosinca na Drugom

Foto: Roy Grace / 5. sezona serije

Prošla su dva mjeseca od samoubojstva Graceove supruge Sandy, a njihov sin Bruno stigao je u Ujedinjeno Kraljevstvo živjeti s bakom i djedom. Dok se Grace i Cleo suočavaju s posljedicama dubokog osobnog gubitka, na poslu Roy i njegov tim nailaze na najveće izazove dosad: strašan incident na nogometnom stadionu, zločin iz strasti koji skriva iznenađujuću istinu, ubojstvo povezano s mračnom tajnom te suđenje protiv nemilosrdnog narkokartela.

Osobni i profesionalni pritisci dosežu vrhunac, a na površinu izlaze zakopane tajne i šokantne izdaje.

Drugu epizodu spomenute sezone serije Roy Grace prikazujemo u sklopu Krimi petka 12. prosinca na Drugom programu u 21:50. 

Petak, 12. prosinca na Drugom

Petak, 12. prosinca na Drugom

Foto: Roy Grace / 5. sezona serije

2. epizoda: Smrt poslovnog čovjeka u hotelu nosi sve obilježja zločina iz strasti. Kod žrtve nema nikakvih isprava, tek neregistrirani mobitel, što pobuđuje sumnju da se trebao potajno sastati s nekim.

Snimke nadzornih kamera otkrivaju da su ga te noći posjetile dvije žene, sugerirajući ljubavnu vezu.

Istražujući njihove tragove, Grace i tim otkrivaju složenu mrežu obmana i zamjene identiteta, isprepletenu bolnom tajnom.

Petak, 12. prosinca na Drugom

Petak, 12. prosinca na Drugom

Foto: Roy Grace / 5. sezona serije

U seriji glume John Simm,Richie Campbell,Zoë Tapper,Laura Elphinstone,Brad Morrison,Sam Hoare,Rebecca Scroggs,Juliette Motamed,Catherine Walker,Shaun Dooley,Georgina Rich,Sule Rimi.

Scenarij Ed Whitmore, režija Imogen Murphy.

Odabrala je Vesna Karuza Podgorelec.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!